UA
logo-desktoplogo-mobile
Твій кошик порожній
Але це ніколи не пізно виправити :)

Творити увідомленно: Стелла Маккартни 

Створювати з усвідомленістю: Стелла Маккартні, британський дизайнер, з початку 2000-х років прокладає шлях для екологічної моди класу люкс.

У 2001 році Стелла заснувала свій власний будинок моди Stella McCartney у колаборації з Kering.

У цій статті ми обговоримо шлях Стелли Маккартні у розвитку її екологічного та вегетаріанського бренду. Вона є першопроходцем у цій галузі й вплинула на багатьох дизайнерів-початківців.

"Все що вам потрібно це любов"


Стелла Маккартні – дизайнер та захисниця довкілля, борець за права тварин. Її батько Пол Маккартні, який так само як і донька – є вегетаріанцем, виступає на захист тварин з 1970-х років, впливаючи на її любов до них і вегетаріанську дієту.
Дівчина пішла стопами батька і як модельєр, була проти використання тканин тваринного походження у своїх творіннях. Екологічні підходи в компанії значно відрізняються від того, що робили інші дизайнери на подіумах.

"Щороку 100 мільйонів тварин розводять і вбивають заради їх хутра, щоб забезпечити тільки модну індустрію".

(Стелла Маккартні, Humane Society International 2021)


Екологічне бачення


З моменту свого заснування компанія досягла успіху, прагнучи виняткової екологічності й звичайно, не на шкоду стилю. Налагоджений екологічний процес та матеріали так само важливі, як і дивовижні моделі та силуети у виробах бренду Stella McCartney. Наприклад, сумка Falabella – одна із найзнаковіших речей, представлених брендом. Дизайнерка назвала цю сумочку на честь улюбленої породи коней своєї мами, Лінди Маккартні. Вона так само була вегетаріанкою та борцем за права тварин. Сумка повністю виготовлена ​​зі шкіри рослинного дублення.


Компанія завжди шукає шляхи оптимізації та покращення, використовуючи в косметиці повністю натуральні компонентні, без вмісту мінеральних олій.
Згідно з сайтом Stella McCartney, – "наші шкіряні альтернативи не тільки мають чудовий вигляд, але й набагато краще для навколишнього середовища. Використання синтетичної шкіри замість шкіри бразильського теляти створює в 24 рази менший вплив на навколишнє середовище, як підраховано за допомогою розрахунку екологічного прибутку та збитків."


Мода та технології пліч-о-пліч

В рамках свого прагнення до зниження впливу на навколишнє середовище, компанія використовує вельми творчі підходи у всьому своєму ланцюгу поставок та дизайні. У Stella McCartney працюють з ретельно відібраною мережею постачальників по всьому світу, щоб отримати матеріали, тільки еко продукцію, з можливістю відстежувати походження природних ресурсів, все для того, щоб виробляти екологічно чистий текстиль.


У 2016 році Стелла почала використовувати регенерований кашемір Re. Verso.
За даними EP&L, його використання відразу знизило екологічний слід, пов'язаний з виробництвом кашеміру, на 92 відсотки!

Дизайнер може створювати приголомшливий одяг із регенерованого кашеміру. Цим вона демонструє, що у світі розкішної моди відходи можуть бути перевизначені.
Re. Verso виробляється в Італії з постіндустріального сміття. Стелла Маккартні хотіла бути впевненою, що ресурси, що використовуються для виробництва тканин її марки, не сприяють вирубці давніх та вже зникаючих лісів.


Маккартні про майбутні покоління моди

"Я сподіваюся, що через 10 років люди озирнуться назад і зрозуміють, що ми вбили мільярди тварин, вирубали мільйони акрів тропічних лісів і використовували воду неефективним чином. Ми не можемо підтримувати такий спосіб життя. Тому я сподіваюся, що люди озирнуться назад і скажуть: "Справді? "Ось що вони зробили, щоб зробити пару взуття, серйозно?"

"Якщо вам пощастило мати бізнес на цій планеті, ви повинні підходити до нього свідомо”.

(Стелла Маккартні, Vogue, 2021)